Centar za posjetitelje

OBJAVLJENO 28.5.2023.  |  AUTOR: Marko Cmrečak - TZ
Centar za posjetitelje

U podrumu Županijske palače na površini od gotovo 400 kvadrata prostire se jedinstveni Centar za posjetitelje izgrađen u sklopu EU projekta „Active Tourism meets Advanced Technology in Cross-Border Area – Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.“.

Osnovni cilj ovog projekta je upotrebom modernih tehnologija na atraktivan i drugačiji način prezentirati kulturnu i povijesnu baštinu manje poznatih ruralnih dijelova naše županije.

Prostor Centra je podijeljen na nekoliko različitih tematskih cjelina, od, primjerice, postanka svijeta i Velikog praska, vulkana i špilja, neandertalaca, preko dolaska Rimljana, Avara, Huna i Hrvata, pa do mitoloških likova.

Posjetiteljima će pri dolasku pozdrav i dobrodošlicu uputiti prvi nasljedni varaždinski župan Tomo II. Erdödy osobno, naravno, kroz hologramsku projekciju, a interaktivna ploča će kroz zvuk, sliku, karte, mape i video dodatno naglasiti promociju ruralnih područja naše županije.


Adresa:
Franjevački trg 7, 42000 Varaždin

Informacije:
Tel.: +385 42 210 096
Mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Radno vrijeme Centra za posjetitelje: 

  • samo organizirane grupe uz prethodnu najavu od minimalno 24 sata